darmowa dostawa i zwrot dla wszystkich zamówień
 • pl
 • en
 • Lista życzeń Viral
  Wyszukiwarka
  Koszyk

  Viral MD to historia o pasjonatach i niezgodzie na zastaną rzeczywistość.
  To opowieść o młodej lekarce Kasi i jej mamie – projektantce, właścicielce firmy odzieżowej z wieloletnim doświadczeniem – Iwonie. To długie przegadane godziny o tym, jaką rolę powinno spełniać idealne ubranie do pracy w szpitalu czy przychodni oraz dlaczego producenci scrubsów nadal nie zauważają gigantycznego problemu związanego z fast fashion.

  Mimo stale rosnącej świadomości ekologicznej, bo przecież -niwelujemy ilość plastikowych opakowań, segregujemy odpady, zwracamy uwagę na jakość i pochodzenie kupowanego jedzenia -w kwestii ubrań do pracy, w których pracownicy ochrony zdrowia spędzają większość swojego życia nic, albo prawie nic się nie zmienia.

  Dostęp do ubrań o wysokiej jakości, które przez długi czas będą wyglądały jak nowe jest niewystarczający. Środowisko medyczne nie może więc poprzez świadomy wybór wspierać zrównoważonych działań w duchu slow fashion i less waste. Naszym dylematom i rozterkom często przysłuchiwał się Rafał – młody, wybitny tłumacz i specjalista od marketingu, zagorzały ekolog.

  Raz zapytał: Czy ubrania nie mogą być jednocześnie ładne, wygodne, dobrej jakości, na dłużej i eko? Po zastanowieniu odparłyśmy niemal równocześnie: – No mogą.
  -To zróbmy je!
  … zrobiliśmy.

  W pracy połączyliśmy 3 pasje: medycynę, modę, ekologię. takie są nasze produkty – pełne pasji. I takich pragniemy mieć klientów: świadomych i wymagających. Bądźcie częścią Viral MD.

  MEDICINE & FASHIONABLE

  Drogi kliencie,
  ubraniem manifestujesz swoją indywidualność. Twój ubiór jest narzędziem w budowaniu wizerunku, pewności siebie, osobowości. Dzięki temu, co nosisz wysyłasz informacje społeczeństwu o swoim guście, statusie społecznym, zasobności portfela i podejściu do ekologii.

  Nasze scrubsy to nie tylko ubrania — to ideologiczny manifest.

  Możesz być częścią Viral MD. Nasze ubrania powstały po konsultacjach z Tobą: lekarką, lekarzem, pielęgniarką, medykiem, pracownikiem ochrony zdrowia. Wiemy, że ubranie do pracy to szereg drobnych udogodnień, które składają się na perfekcyjną całość. Wiemy, jakie są Twoje upodobania i potrzeby. Postanowiliśmy wykorzystać tę wiedzę, dodając również kilka rozwiązań od siebie.

   

  Szyjemy dla Ciebie ubrania do pracy:

  WYŁĄCZNIE z tkanin wyprodukowanych specjalnie pod kątem opieki zdrowotnej i jej surowych wymagań dotyczących wyglądu, higieny, komfortu i rygorystycznych parametrów.

  WYGODNE – dzięki dobrym szablonom profesjonalnych konstruktorów odzieży, uwzględniających różnorodność sylwetek.

  SPÓJNE z obecnie obowiązującymi trendami mody, czerpiąc z inspiracji znanych i uznanych projektantów. Proponujemy aż pięć kolekcji: Classic, Modern, Sport, Elegant i Safari, aby każdy mógł odnaleźć swój styl.

  KOLOROWE I RÓŻNORODNE
  Fani większości kolorów znajdą u nas coś dla siebie. I uwaga! Absolutny hit! Tkanina medyczna typu jeans! Kochasz jeans? Możesz nosić ubrania jeansowe w szpitalu!

  O WYDŁUŻONEJ TRWAŁOŚCI
  Odporne na rozdarcia, niekurczliwe, niemnące, nie tracące koloru nawet po wielu praniach w temperaturze 60°C, czyli zgodne z ekologiczną zasadą „noś dużej”.

  PRZEMYŚLANE
  Uwzględniające Twoje codzienne, „przyziemne” potrzeby: wieszaczek na zewnątrz ubrania, brak tej denerwującej „gryzącej” metki na plecach, miejsce na Twój autorski podpis, przepastne kieszenie na milion drobiazgów niezbędnych do pracy, a w kieszeniach — wszyte ściereczki do okularów.

  WIDOWISKOWO OBRANDOWANE
  Jeżeli zgadzasz się z filozofią naszej firmy, jeżeli produkt wysokiej jakości powstający w zgodzie z ekologią jest bliski Twojemu sercu — pochwal się tym. Logo Viral MD to symbol, że należysz do rodziny świadomych konsumentów. Logo Viral MD to gwarancja prestiżu.

  Produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonej mody i mody etycznej.

   

  Szyjemy dla Ciebie ubrania „po pracy”:

  Bluzy z bawełny i bawełny organicznej ORGANIC HUMAN.
  Jak zapewne wiesz, pięciu części ciała w zasadzie człowiek nie potrzebuje. Są nimi: kość ogonowa, zęby mądrości, wyrostek robaczkowy, mięśnie przy uszach i mięsień przywłosowy.Rozbierając w naszych grafikach człowieka na części w żartobliwy sposób chcemy zwrócić Twoją uwagę na te pięć, które są nam niezbędne: mózg, serce, płuca, kręgosłup i nerki. Umieściliśmy je na bluzach jak wykrzykniki!!! Zadbaj o nie — w pracy i „po pracy”! Wiesz przecież, jak trudno o zamienniki.

  T-shirty z bambusa, bawełny i bawełny organicznej ORGANIC HUMAN.

  Skarpety „mózgowe”.

   

   

   

   

   

   

  ECOLOGY & ETHICAL

  Nasza świadomość ekologiczna z roku na rok jest coraz większa. Ekologia to nie trend – to konieczność rozwojowa każdej marki, która pragnie reagować na potrzeby klientów. Staramy się funkcjonować w nurcie mody zrównoważonej, bardziej sprzyjającej środowisku i ludziom. Cały cykl produkcji odzieży – od projektu po dystrybucję – odbywa się w trosce o środowisko naturalne z użyciem technik przyjaznych planecie:

  1

  Do uszycia niektórych modeli wykorzystujemy tkaniny:
  mające w składzie poliester z odzysku z przezroczystych butelek PET niebarwione z włóknem lence.

  2

  Zrezygnowaliśmy z plastikowych opakowań, a te które jeszcze stosujemy są biodegradowalne i wielorazowe.

  3

  Nasze ubrania nie posiadają papierowej metki, która standardowo natychmiast po zakupie ląduje w koszu na śmieci.

  4

  Produkujemy ubrania o przedłużonej trwałości promując zasadę „noś dłużej”.

  5

  Staramy się minimalizować ślad węglowy, m.in. poprzez skrócony łańcuch dostaw.

  6

  Namawiamy do świadomych zakupów. Nasze produkty są wysokiej jakości, dzięki czemu przez długi czas będą wyglądały jak nowe, co zmniejsza potrzebę kupowania kolejnych i wyrzucania zniszczonych.

   

  Współpracujemy z Fundacją Chmale Strategies Poland, która koncentruje się na liczeniu śladu węglowego, redukcji emisji i wspieraniu polskich przedsiębiorstw i miast w budowaniu strategii neutralności klimatycznej.

  Moda etyczna to nie tylko dbałość o środowisko, w którym żyjemy. To mówienie stanowczego: „NIE!” wyzyskowi, pracy dzieci, narażaniu zdrowia, łamaniu praw zwierząt. Moda etyczna to wierność ideałom sprawiedliwego handlu. Fair trade oznacza, że pracownicy są uczciwie wynagradzani. Mają bezpieczne warunki pracy z poszanowaniem prawa do wypoczynku. Cały cykl produkcji naszych ubrań odbywa się w Polsce. Powstają w zgodzie z prawami człowieka, zwierząt, a także – w trosce o planetę.

  Ekologia i etyka

  W modzie to idea, którą warto wspierać dokonując właściwego wyboru przy zakupie ubrania. Jeśli spojrzysz na to, co jesz, jak jesteś ubrany, z jakich przedmiotów korzystasz, zdasz sobie sprawę, że poprzez globalizację odległe zakątki świata, wcale nie są takie odległe, a nasze decyzje zakupowe codziennie wpływają na świat. Zarówno ten wokół nas, jak i ten odległy. Kupując ubranie opowiadasz się za tym, co chcesz wspierać. Warto kupować odpowiedzialnie.
  Wybierz ubrania produkowane przez nas i dołącz do nowego pokolenia pro – eko.

  TEXTILE

  SCRUBSY

  Wszystkie tkaniny, z których szyjemy nasze scrubsy są produkowane zgodnie z normami jakości i zastosowaniem technologii produkcji ciągłej w najbardziej zaawansowanym i najlepiej wyposażonym zakładzie produkcyjnym we Włoszech. Cały proces — od selekcji włókien do przędzenia tkanin, opracowywania formuł kolorów, farbowania i wykańczania — przebiega pod ścisłą, stałą kontrolą i jest monitorowany. Dzięki temu wszystkie typy tkanin cechuje wysoka jakość, wytrzymałość, powtarzalność i trwałość kolorów wraz z tymi samymi właściwościami odnośnie prania i użyłkowania.

  Właściwości naszych tkanin

  • Splot TWILL (rodzaj splotu tkany na skos). Bardzo trwały i wytrzymały na odkształcenia, dlatego mamy pewność, że ubranie zachowa swój pierwotny kształt.
  • Wykończenie niemnące CRF — chroni przed kurczeniem się w praniu.
  • Tkanina powlekana jest reaktywną żywicą, która zabezpiecza przed zagnieceniami i przyczynia się do prostowania. Wykończenie trwałe, nie wpływa na oddychalność.
  • Przeznaczone do prania przemysłowego.
  • Certfikat OEKO — TEX 100 klasa I lub II, który gwarantuje, że tkanina jest łagodna dla skóry i bezpieczna nawet dla dzieci.

  Zrównoważone tkaniny

  Nasz włoski dostawca tkanin — Firma Klopman — świadomość ekologiczną rozciąga na cały proces produkcyjny — od wyboru włókien, przez tkanie i barwienie, aż po specjalne wykończenia. Działy badawczo-rozwojowe i inżynierowie ds. produkcji naszego producenta nieustannie pracują nad minimalizacją substancji toksycznych, stosowaniem alternatyw dla istniejących surowców, redukcją odpadów i zużycia energii oraz zwiększeniem wykorzystania energii odnawialnej.

  TKANINY KLOPMAN

  Charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością. Nadają się do prania przemysłowego zgodnie z metodą 8 zgodnie z ISO 15797 i dlatego nadają się do suszarek bębnowych lub tuneli.

  Posiadają certyfikat Oeko-Tex . Znak jakości Oeko-Tex reguluje i kontroluje stosowanie szkodliwych substancji w produkcji tekstyliów.

  Są wykonane z bawełny z certyfikatem Fairtrade, dzięki czemu produkcja odbywa się zgodnie ze standardami Fairtrade zatwierdzonymi przez FLOCERT (niezależną organizację testującą certyfikację Fairtrade). Zakup produktów bawełnianych Fairtrade gwarantuje rolnikom uczciwą i stabilną cenę za bawełnę, co pozwala im zaoferować swoim rodzinom wyższy standard życia. Firma Klopman wspiera inicjatywę Better CoHon Initiative (BCI) , aby stale ulepszać środowisko, społeczności rolników i gospodarkę bawełnianą. Klopmana można znaleźć w sekcji BCI Members & Partners na stronie Bettercotton.orgifind-members.

  Do produkcji wielu tkanin wykorzystywana jest przędza poliestrowa z recyklingu opracowywana przy użyciu konwencjonalnych butelek na wodę PET jako surowca.

  TKANINY, Z KTÓRYCH SZYJEMY SCRUBSY

   

  CHARLOTTE

  o zrównoważonym składzie ( 50% bawełna, 50%poliesier) Opracowana specjalnie jako alternatywa dla czystej bawełny – łączy komfort i właściwości chłonne bawełny z wytrzymałością poliestru. Charakteryzuje się znakomitą odpornością na rozdarcia i tarcie nawet po wielokrotnym praniu przemysłowym. Mieszanka o dużej zawartości bawełny pozwala zapobiec kurczeniu się ubrań typowemu dla produktów ze 100% bawełny. Barwiona metodą cross-dye (barwienie krzyżowe), czyli każde włókno tkaniny może być barwione na inny odcień w lej samej kąpieli barwiącej.

  Nasze kolory:

  OXFORD

  O składzie : 50% lyocell 50% poliester
  Mieszanka włókien poliestrowych z tencelem otwiera nowy rozdział w dziedzinie odzieży roboczej dzięki niesamowitej miękkości i sposobie układania się na ciele przy jednoczesnej dużej odporności na pranie przemysłowe w wysokich temperaturach. Połączenie włókien TENCEL. i poliestru przekłada się na wysoką wytrzymałość, dzięki której odzież robocza jest niezwykle trwała i może być użytkowana przez bardzo długi okres.
  TENCEL i jego właściwości: rozciąga się i nie kurczy w wodzie, doskonale radzi sobie także z wilgotnością, ponieważ jego włókna pochłaniają wilgoć i oddają ją do atmosfery. Dzięki temu jest bardzo przewiewny dla naszej skóry i ma wspaniałe właściwości regulacji termicznej – latem chłodzi, a zimą grzeje.. nanowłókna TENCEL, (czyli to, z czego jest zbudowany), są niezwykle gładkie i mają niską sztywność. Dzięki temu materiał jest niezwykle delikatny w dotyku i przez to przyjazny dla skóry, szczególnie wrażliwej, która wymaga wyjątkowego podejścia. Dodatkowo potwierdzone jest, że nie powoduje podrażnień oraz w znacznym stopniu zapobiega powstawaniu i rozwojowi bakterii na skórze. jest całkowicie biodegradowalnym materiałem, jego włókna rozkładają się w 100%.

  Podsumowując: tencel to szybkoschnąca, miękka, gładka tkanina z doskonałą absorbcją wilgoci i oddychalnością.
  Nasze kolory:

  DENIM

  O składzie:J 35% bawełna 65% poliester
  To profesjonalna alternatywa dla tradycyjnego bawełnianego denimu, a do tego zachowuje znakomite właściwości nawet po wielokrotnym praniu.

  Nasze kolory:

  SUPERBANDMASTER

  z przewagą poliestru (65% poliester, 35% bawełna).
  Zapewnia dłuższy czas użytkowania, oraz znakomite właściwości ochronne. To oznacza, że odzież wygląda schludnie znacznie dłużej niż inne produkty oraz że może być prana zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowo w wysokich temperaturach.
  Nasze kolory:

  Tkanina o składzie:
  49% bawełna, 49% poliester, 2% elastolefin (rodzaj włókna elastomerowego)
  Mieszanka włókien bawełniano – poliestrowych z dodatkiem innowacyjnych włókien XLANCE – zapewnia użytkownikom swobodę ruchów i wygodę noszenia. Doskonała elastyczność sprawia, że odzież dostosowuje się do ruchu bez nadmiernego obciążania struktury tkaniny, oraz zachowuje swój oryginalny krój i wygląd.
  Rozciągliwość i brak odkształcania to trwałe właściwości stretchu.
  Nasze kolory:

  VITALYS 195

  o składzie 50% lyocell refibra 50% recycled pes.
  To mieszanka tencelu z przędzą poliestrową z recyklingu opracowywana przy użyciu konwencjonalnych butelek na wodę PET jako surowca.
  Nasze kolory:

  TKANINY, Z KTÓRYCH SZYJEMY BLUZY I T-SHIRTY

  Tkaniny, z których szyjemy nasze bluzy i t-shirty to: dzianina bawełniana, dzianina z bawełny organicznej i dzianina bambusowa.

  BAWEŁNA

  Bawełny właściwie nie trzeba przedstawiać. Wszyscy ją bardzo dobrze znacie. Wiele ubrań, które już nosicie, wyprodukowanych jest z bawełny i każdy producent na swojej stronie umieszcza ogólnodostępne informacje, co to za włókno, jak się je uprawia oraz zamieszcza historię niezrównanej kariery bawełny w przemyśle odzieżowym.
  Doskonale znacie zalety tkaniny bawełnianej z codziennego użytkowania. Wybieracie ubrania z bawełny, ponieważ:

  • Bardzo dobrze wchłania wilgoć z otoczenia. Może wchłonąć nawet 25% pary wodnej i o bez efektu mokrego materiału.
  • Grubsza zatrzymuje ciepło. Cieńsza chłodzi i jest przewiewna.
  • Ma dużą odporność na rozciąganie. Na mokro zwiększa się nawet do 30%.
  • Można ją prać i prasować w wysokich temperaturach.
  • Nie uczula.
  • Jest miła w dotyku, w kontakcie z gołym ciałem „nie drapie” i „nie gryzie”.
  • Gniecie się, ale czy w obecnych czasach komukolwiek to przeszkadza?
  • Nie jest podatna na „niemile” zapachy.

  Dzianina bawełniana to tkanina przyjazna w noszeniu i pielęgnacji – dostarcza samych przyjemności i nie sprawia kłopotów.

   

  BAMBUS

  Bambus jest trawą. Łodygi bambusa składają się z: celulozy ( 40% — 50%), ligniny ( 30%), pentozy (20%), a reszta to popioły i krzemionka.
  Jest rośliną o rekordowym tempie wzrostu i doskonałych zdolnościach absorbcji węgla. Jego uprawa nie wymaga dużych ilości wody ani stosowania pestycydów czy nawozów sztucznych. To powód, dla którego to włókno uważane jest za wybitnie proekologiczne.
  Niezwykłe walory tkaniny bambusowej:

  • Jest wyjątkowo miękka i delikatna często porównywana do jedwabiu.
  • Posiada doskonałe właściwości oddychające.
  • Doskonale absorbuje wilgoć. Jest ok.60% bardziej chłonna od bawełny.
  • Dzięki właściwościom termoregulacyjnym latem chłodzi (utrzymuje temperaturę średnio o 3 stopnie niższą niż temperaturo powietrza), a zimą grzeje (utrzymuje temperaturę wyższą niż otoczenie).
  • Idealnie gładkie i okrągłe włókna w tkaninie minimalizują tarcie, dzięki czemu ograniczają podrażnienia skóry.
  • Ma naturalną zdolność do hamowania rozwoju bakterii i grzybów.
  • Wymaga mniej substancji barwiących niż bawełna i łatwiej nadaje się jej żywe kolory.

  Przyznaj, robi wrażenie.

  SZYJEMY W POLSCE

   

   

   

  Jesteśmy dumni z precyzji i doświadczenia polskich krawców. To prawdziwi mistrzowie w swoim fachu, a Wy zasługujecie na produkty wysokiej jakości.

  Wyjątkiem są specjalistyczne tkaniny medyczne. Sprowadzamy je z włoskiej fabryki, która jest czołowym, europejskim, technologicznie zaawansowanym producentem specjalnych mieszanek do produkcji odzieży ochronnej, firmowej i roboczej. Długo szukaliśmy partnera, który mógłby wspólnie z nami realizować idee – eko, ale chcieliśmy być transparentni i zapewniać najwyższą jakość na każdym etapie produkcji naszych ubrań. Klopman to firma, która zdecydowała się na pozostawienie produkcji, zaopatrzenia i technologicznego know-how we Włoszech, a to dowodzi, że kieruje się europejskimi standardami w dziedzinie jakości i bezpieczeństwa, działająca zgodnie z programem społecznej odpowiedzialności biznesu i kodeksem etycznym, wdrażająca zaawansowane technologie z jednoczesną troską o środowisko naturalne.

  Wybraliśmy tego dostawcę tkanin na ubrania medyczne ponieważ potraktowaliśmy Twoje ubranie do pracy bardzo poważnie i tym razem zdecydowaliśmy, że jakość i właściwości tkanin stawiamy wyżej niż lokalny patriotyzm. Wybraliśmy europejskiego dostawcę, gdyż jest najlepszy i nie ma polskiego odpowiednika.

   

   

  Polska moda stała się marką samą w sobie.
  Świadomi klienci coraz chętniej wybierają polskie produkty.

   

  Bądź świadomym klientem.
  Postaw na nas.

   

  Kupując nasz produkt:

  • Stworzysz nowe miejsca pracy.
  • Dajesz możliwość rozwoju naszej firmie, dzięki czemu nasze towary będą jeszcze lepsze.
  • Masz wpływ na rozwój rodzimej gospodarki.
  • Dbasz o środowisko, m.in. – skracając łańcuchy dostaw – zmniejszasz ślad węglowy.
  • Promujesz gospodarczy patriotyzm.
  TARGI ARAB HEALTH

  Udział w międzynarodowych targach branżowych to przede wszystkim okazja do zaprezentowania swojej oferty.
  Ale to również:

  • szansa na rozpoczęcie dialogu i wymianę doświadczeń z innymi przedsiębiorcami z branży,
  • obserwacja stoisk konkurencji,
  • pozyskiwanie klientów,
  • znalezienie lokalnych przedstawicieli i dystrybutorów produktów,
  • poznanie oczekiwań klientów, natychmiastowe opinie o naszych produktach,
  • tworzenie wizerunku firmy, co jest bardzo ważne.

  Właśnie dla osiągnięcia tych celów wystawiliśmy się na największych targach medycznych na Bliskim Wschodzie — ARAB HEALTH — w Dubaju. Nasze stoisko było absolutnie wyjątkowe i zdecydowanie wyróżniało się oryginalnością na tle innych. W scenografii wykorzystaliśmy kartonowe meble, specjalnie na tę okazję zaprojektowane i wykonane w Polsce, wizerunkowe emblematy z kolorowego filcu, zapachowe rzeźby mózgu i serca z porcelany, oraz żywe, zielone pędy bambusa. Robiło wrażenie!

  Na pewno spełniło swoje zadanie, gdyż przyciągnęło uwagę wielu odwiedzających. Nawiązaliśmy cenne kontakty z klientami z Wielkiej Brytanii, Francji, ZEA, Arabii Saudyjskiej, Kataru, Iraku, Kazachstanu, Maroka i wielu innych.

  Zdobyliśmy potwierdzenie, że nasze produkty są dobrze odbierane przez klientów, jest na nie duże zapotrzebowanie i w rozwoju firmy idziemy we właściwym kierunku.